Eskişehirliyiz.biz Ana Sayfa Eskişehir Apart Yurt Rehberi  
Üye Ol Üye Giriş
Eskişehir Forum Tartışma Platformu
www.eskisehirliyiz.biz
Ana Sayfa      

Forum

>yeni konu aç<  |  forum ana sayfa -- > Genel -- > Politika

>Yanıtla<
>Cevap Yaz
Davos ve Yeni Türk Siyaseti
Yazar Mesaj
point | Offline 22 Mart 2009 Pazar 10:00  Davos ve Yeni Türk Siyaseti
Zaman zaman AKP'li olmakla suçlanan(!) biri olarak söylemek isterim ki, geçtiğimiz Perşembe akşamı bir parça yorgun bir şekilde eve gelip de haberlere baktığımda, belki de hayatımda ilk defa kendimi gönülden bir AKP'li gibi hissettim. Beni ya da bu sitede ifade edilen düşünceleri belli bir parti ile ilişkilendirme ihtiyacı hissedenler bu yöndeki iddialarını bundan böyle 29 Ocak 2009 tarihi özelinde dile getirirlerse, hiçbir itirazım olmaz.

Bu tavır, Türk hariciyesinde yeni bir siyasetin ifadesidir.

Teşekkürler Recep Tayyip Erdoğan!

Erdoğan'dan Önce

Erdoğan'dan Sonra

Yazar Mesaj
point | Offline 22 Mart 2009 Pazar 10:01  ’Meydan okuyan Ecevit duruşu lazım’
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Eskişehir'deki Odunpazarı Meydanı'nda düzenlenen mitingde alanı dolduran binlerce insanın kredi kartı borcu olduğunu belirterek, "Milleti borçlandıran Erdoğan şimdi sahte kabadayılık ve ahlak hocalığı yapmaya kalkıyor'' dedi. Sezer, "Bize sahte kabadayı lazım değil, dünyaya meydan okuyan Ecevit duruşu lazım'' diye konuştu.  
Yazar Mesaj
adsoyad | Offline 22 Mart 2009 Pazar 19:47  
bu fotoğraflar çekildiğinde ecevit kaç yaşındaydı? ilk resimde de görüldüğü gibi ayakta zor duruyor. bunun siyasi duruşla bir alakası yok.

kendisi daha önce amerika dahil dünyaya meydan okuyarak ve o kadar da ambargoya karşın, savaşarak kıbrısın türklerden temizlenmesini önlemiştir.

son koalisyon döneminde bile pkkya yataklık yapan ülkelere gerekirse savaş seçeneğini ortaya koymuş, ayakta duramazken bu cesareti göstermiş ve pkk örgüt başını teslim almıştır.

bugün bu sahte kabadayılıklarla kuzey ıraktaki çapulcularla baş edemeyen hükümetle, pkkyı destekleyen kim varsa o sınıra askeri yerleştirip düğmeye basmayı göze alabilen ve pkkyı bitiren ecevitle pkkyı tekrar hortlatan bu hükümet karşılaştırılamaz bile. 
Yazar Mesaj
point | Offline 23 Mart 2009 Pazartesi 09:14  İKİ YÜZLÜLÜĞÜNÜZÜ HER FIRSATTA KANITLIYORSUNUZ
Ya yaştan bahsediyorsun şimdi değilmi... 75 yasında adamı yolsuzlukları belgelenmişken hala nasıl getirsek diye tırmalıyorsunuz...

Her size verdiğimiz fırsatta kendinizle nasıl çeliştiğinizi kanıtlıyorsunuz..

Bizde biliyoruz Rahmetli Ecevitin KARAOĞLAN olduğu dönemlerde neler yaptığını...

Ama yukardaki fotodaki yaşına gelince verdiği bu kareleri de hepimiz çok net hatırlıyoruz. Ülkeyi soktuğu krizide. Öldü ölecek diye borsanın inip çıktığınıda..

Ne vardi biz Eceviti O KARAOĞLAN olarak hatırlasaydık sadece çok mu zordu bu?

Neden adamın posasını çıkarana kadar uğrastınız. Bir tane yerine halef yetiştiremedizmi?

Şimdi ayrı seyi yapıyrosunuz. Yılmaz hocada Ecevitin ilk bu hükümetin basına geldiğindeki gibi iyi görünüyor. Ama 5 yıl sonra yaşı 80 geldiğinde nasıl görüneceğini allah bilir!

İşte siz böyle iki yüzlü olduğunuzu her fırsatta kanıtlıyorsunuz...

NEREDE O KARAOĞLUN. NEREDE YUKARDAKİ FOTOĞRAFTAKİ ECEVİT... İKİSİDE AYNI KİŞİ AMA ARADAKİ FARK YUKARDA YAŞI İLERLEMİŞ... 
Yazar Mesaj
alkiza | Offline 23 Mart 2009 Pazartesi 13:14  
şu yaş muhabbetinden ve kopyala yapıştırdan başka bi becerin var mı point?? yoksa kapasiten bu kadar mı? 
Yazar Mesaj
point | Offline 24 Mart 2009 Salı 03:34  Benim kapasitem malum da senınki muallakta!
Benim kapasitem ortada da senin kapasiten belli değil... Bu körlük derecesinin boyutu nedir?

Yana anlama zorluğunun!

Bakıyorumda sıkıştığınızda belden aşağı vurma çabası içine giriyorsunuz...

Bu yontemleri bırakın artık. Çağ atlayın! 
Yazar Mesaj
alkiza | Offline 24 Mart 2009 Salı 13:44  
ahahahaaah sen baya çağ atlamışsın belli 
Yazar Mesaj
gloria | Offline 4 Nisan 2009 Cumartesi 01:23  
point valla hasta oluyorum sana haa 
Yazar Mesaj
point | Offline 4 Nisan 2009 Cumartesi 10:34  teşekkürler
arkadas çağ atlamış. ama sanırım kendini hala kübada falan sanıyor. Onlarla aynı çağda olduğunu kanıtlamak için elinden geleni yapmıs... (alkiza) Daha global olmaya çalış. Çağdan kastımız su globallesin küresel dünyanın çağdaşlığı. Senin gibi belli saplantılarda yaşayanların anladığı yüzyıl kavramı değil yani. (Bu dediklerimi de anlamamış olman normal ;) )

gloria ya da tesekkürler 
Yazar Mesaj
gloria | Offline 4 Nisan 2009 Cumartesi 20:23  
rica ederim sen çok açık yüreklilikle düşüncelerini söylüyorsun tamam bende karşıt görüşlü biriyim sana göre ama bu kadar açık yürekli olman hoşuma gidiyor düşüncene de saygı duyuyorum ve bunun için hiç bir haber yorumuna müdahale etmiyorum zaten etmemde yersiz. sonuçta herkesin kendi hür iradesi değil mi. herşeyin başı karşılıklı saygı. sanada düşüncenede saygı duyuyorum 
Yazar Mesaj
adsoyad | Offline 4 Nisan 2009 Cumartesi 23:18  
gloria sen çok konuşuyon, chate gel orda konuş  
Yazar Mesaj
gloria | Offline 5 Nisan 2009 Pazar 00:35  
gelmicem chata orda ne zaman girsem birileriyle kapışıyorum biraz sivri dilliyim galiba  
Yazar Mesaj
point | Offline 5 Nisan 2009 Pazar 00:48  iste bende bunu ifade etmeye çalısıyorum
arkadasım tesekkür ederim.. iste bende bunu ifade etmeye çalışıyorum aslında. Yani benim gördüğüm şey bu. Sizin gördüğünüzde o. Yani biz kimse değissin demiyoruz. Gördüğümüz seyi ifade etmeye çalışıyoruz sadece...

Leobusgelio (yazılısı tam böyle olmaya bilir) diyorki Tanrının bizden istediği belkide bu! Yani kendimiz olabilmemiz. Dünyanın üzerindeki tüm insanları bir halının üzerindeki motifler olarak düsünüyorum. Her motif bir araya gelerek bu güzel halıyı oluşturuyor. Onun için diyor kimseye benzemeye çalışmayın kendiniz olun o motifteki kendiniz olmaya çalışın. Bizimde olmaya çalıştığımız sey kendimiziz sadece.

Ki bunu Hegel, Russo gibi siyasal düsünce tarihindeki düsünürler şöyle ifade etmişlerdir. Her insanın kabul görme arzusu vardır. İlk medeniyetlerde böyle oluşmuştur derler. Hatta Fucuyama Tarihin sonu ve Son insan adlı kitabında bu duruma ithaf ederek Rusyadaki sistemin çöküşünü böyle temellendirir ve derki sistem çöktüğünde insanlar bu ihtiyaçları yani birey olarak kabul görme arzuları tatmin olmadığı için üzülerek değil sevinerek karşılamışlardır...

Düşüncelerimize saygı gösteren herkese bizde saygı gösteriyoruz. Biz her zaman dip not olarak söyledik. Eskişehiri seven herkesi seviyoruz. Bu kentin tüm renklerini seviyoruz. Türkiyede böyle bir kent daha bulamazsınız. Bu sadece 10 yıllık bir durum değil. Bu yılmaz hocadan çok öncelerdede böyleydi. Eskişehir halkı, takımıyla kendi kültürüyle hep farklıydı her zaman öndeydi, öncüydü. Biz buna dikkat çekmek istedik hep..

Saygılar 
Yazar Mesaj
adsoyad | Offline 18 Mayıs 2009 Pazartesi 03:01  
BOP çerçevesinde ortadoğunun ve türkiyenin dış politikası da belirlenmiştir.

avrupanın desteklediği ve bölgeyi kontrol için bir piyonu olan pkk abdnin akıllıca stratejileri sayesinde avrupa ülkelerinin etkisi azaltılmış, abdnin yönetimine geçmiştir.
ottan bahanelerle ırak işgal edilerek avrupanın bölge hakimiyet umutları ve kozları tamamen yok edilmiştir.

bu ortamda da türkiyeye biçilen rol global, ılımlı islamcı kimlik ile akpnin seçilmesi sağlanmış, %47lik bir kısım abdnin kendisine uygun gördüğü bu role 2 dönemdir sahip çıkmaktadır.

türk dış politikası bu abd kuklalarıyla yine abye girerek abdnin avrupa ülkelerini daha fazla kontrol edebilme imkanlarını artırabilme yolunda devam edecektir. Avrupa da kendi vermediği tavizleri türkiyeye koşul olarak öne sürmesine ve türkiyenin kabul etmesine rağmen bir ABD kuklasını içine almak, yönetimine karıştırmak istememekte, ab sürecini sürekli askıda tutmaktadır.

hükümet yine şovlarla israile karşı halkın tepkisine sahip çıkar görünürken, boptaki görevini yerine getirecek, avrupanın ortadoğuda söz sahibi olmasını amerika ve israil çıkarları doğrultusunda engellemeye devam edecektir.

ulaşılması istenen hedef AB içinde ve ortadoğuda Amerika düşmanlarına karşı söz sahibi, güçlü bir Türkiye yaratmak, abdnin sözlerini ve amaçlarını bu yolla söyletmektir.

bu stratejiler gereği halk amerikanın adamlarını seçmeye devam eder, kendisini amerikanın biçtiği ılımlı demokrat islamcı, millet, ulus bilinci olmayan, global kimliği taşıdığı sürece türkiyenin siyasi gücünü azaltacak sosyal, ekonomik her türlü faktörden korunacaktır.

her sahip, yarın da ihtiyacı olduğunu düşünüyorsa, kullandığı aracı, kuklayı korur. Amerikanın biçtiği kaftanı giymeyi devam edeceksek ulusal, milli kimlik dışında endişelenmemiz gereken bir şey yok. Bushun, türkiyenin önündeki en büyük engel kemalizm de hükümetçe yok edilme aşamasındadır, ondan sonra istediğimizi yiyemesek te karnımız doyar, hatta türban bile serbest olabilir, karnı doyan sömürge olarak bir süre daha mutlu mesut yaşar, duble yollarda kapitalin arabalarını sürebiliriz. 
Yazar Mesaj
point | Offline 18 Mayıs 2009 Pazartesi 23:49  baska bildiğin birsey varmı?
Bob kelimesinden baska bir sey varmı kelime hazinende. Merak etmeye basladım. Papagan gibi biri sana bunu ezberletmis tekrar edip duruyorsun.

Ülkeyi bu günlere getiren sizin dar kafanızda. ABD baskanı önünde el pençe divan durduğunuz fotoğraflar aleni ortada. Ama gerisini sen nerdenden uydurup birde bunu ezberlemeyide becerdiysen. ısıtıp ısıtıp önümüze sürüyorsun.

gözünün önünde kentin tüm mal varlığı ipotek edilmis. kentin geri kalan yerlerini satısa çıkarmıslar. sen aynı türkünün nakaratlarını söylemekle mesgülsün.

damadını esini dostunu ihya edenleride bi anlatsan. ne yazıkki programlanman sırasında sanırım bu detayları atlamıslar. Sen ezbere papagan mantığınla devamlı aynı nakaratta çalmaya devam ediyorsun.

montaj bandındaki bir robottan farkın varmı diye merak ediyorum. aynı nakarat aynı kelimeler ve hatta aynı noktalama isaretlerini nasıl denk getiriyorsun. Yoksa bir yere yazdında her bir yere copy paste mi yapıyorsun ne yapıyorsun? 
Yazar Mesaj
adsoyad | Offline 19 Mayıs 2009 Salı 03:06  
boptan başka birşey yok, gerisi fasa fiso, hepsi kukla hepsi piyon.

yıllardır türkiyedeki nato üsleri dahil duvardaki haritada kürdistan vardır, ama hep sivil ortamda basına yansıdığında eleştiri, tepki alır.

türk insanının hayatı boyunca yaşadığı herşey bop tarafından çizilmiş, amerikaya kafa tutan birilerini seçersen ülkede karışıklık olur, kriz olur, olur olmaz dış baskılar olur.
bopun gereklerini yerine getirecek böyle kukla hükümetler seçersen sorun kalmaz, bir yandan kullanılırsın, bir yandan korunursun, adım adım da bağımsızlık gider.

masada oturup bu işleri yönetenler sayesinde her anarşik ortamda kaç vatandaş öldü, işkence gördü. bopa engel olan hükümetler döneminde kaç kriz ve ne baskılar yaşandı, kaç kişi ailesini, evini, mal varlığını kaybetti, intihar etti.

a geldi böyle oldu, b geldi böyle oldu gibi yüzeysel tespitlerle geçersiz neden-sonuç ilişkisi kurarak, görülmesi istenen yanılgı sonuçlar savunmak yönetilmekten, kararların ülke dışından alınmasını sağlamaktan başka birşey sağlamıyor.
türkiyenin ve türk insanının sorunları bu şekilde çözülemez, gerçekleri kabullenip çözüm yolları aramak yerine bir yıl sonrasından habersiz, günlük yaşamak devletler için intihardır. vatandaş olarak ta ara sıra yediğimiz, nereden geldiğini anlamadığımız darbe, kriz, terör gibi tokatların sahibini hep yanlış yerde arar, karar vericileri görmeden, onlardan kurtulmadan her seferinde yemeye devam ederiz. 
>Yanıtla<
>Cevap Yaz

online ziyaretçi: 28960
online üye: 0

Telif hakkı saklıdır © 2000-2024 Eskişehir Reklam
Eskişehirliyiz.biz Anasayfa | Giris Sayfan Yap | Sık kullanılanlara ekle| WebMaster Kodu | İletişim  
eskişehir

eskisehir@eskisehirreklam.com