Eskişehirliyiz.biz Ana Sayfa Eskişehir Apart Yurt Rehberi  
Üye Ol Üye Giriş
Eskişehir Forum Tartışma Platformu
www.eskisehirliyiz.biz
Ana Sayfa      

Forum

>yeni konu aç<  |  forum ana sayfa -- > Genel -- > Politika

>Yanıtla<
>Cevap Yaz
Eskişehir Hakkındaki Yorumlar
Yazar Mesaj
point | Offline 17 Mayıs 2009 Pazar 10:50  Eskişehir Hakkındaki Yorumlar
İnternette bir çok sitede bir çok yorum var. Bunların içinde Eskişehiri uzaktan izleyenlerin ve kentin içinde yaşayanların nefes alanların yaptığı yorumlar olarak ayırmak mümkün. Sizde kendi yorumlarınızı yazın. Çünkü ben sizin için bazılarını toparlayıp koyacağım buraya. Eminim yine müritlerimiz küplere binecekler

İnternet bu kemiği yokki! Herkes konuşacak tabiiki  
Yazar Mesaj
point | Offline 17 Mayıs 2009 Pazar 10:52  Eskişehir
Eskişehir’de önceden övündüğüm en büyük şey 1 otobüsle istediğiniz yere gidebilmenizdi. Ama tramvayı şehrin içine sokmakla trafiği mahvetti. Simdi 1 otobüs + 1 tramvay veya 1 tramvay + 1 minibüs veya 1 tramvay + 1 baksa tramvay bazen de ayni İstanbul’daki gibi tramvay + otobüs + minibüs. Eskişehir ki İstanbul’un 5’de 1'i dahi değil. 2 değişik tramvay güzergâhı yaptı, onlarda 2 üniversiteye gidiyor. Şehrin içi güzelleşti, makyaj harika, ama özellikle kış aylarında zaten otobüs beklemek işkenceydi, simdi 2 vasıta beklemek zorunda bıraktı herkesi. Eskiden en fazla 30 dakika tutan yolculuk simdi çıktı bir - bir buçuk saate. Ne vardı şu tramvayı şehrin her tarafında dolaştırsa. Çünkü yerleşim merkezleri zaten büyüyor. Bugün şehrin dışından geçen tramvay yolu 5 sene sonra zaten şehrin ortasından geçmiş olacak. Çünkü yerleşim dışarıya doğru açılıyor. Ha evet Doktorlar caddesini istiklal caddesi gibi yaptı. Ama onu tramvaysızda yapabilirdi. Benim en büyük hayal kırıklığım, bir tramvayla bir trafiği nasıl mahvettiğidir. Heykellere hiç gelmeyelim, özellikle öğrencilere bedavadan yaptırıp, bunu belediyeye dünyanın parasıyla kakalaması

Bu haberde yalan yok. Büyükerşen belediye şirketi kurup ortaklığa ve şirket başına yakınlarını getirerek belediyeye iş yaptırıyor "heykel,parklar,ağaçlandırma vs..) ve yapılan işin faturası belediyeye kesiliyor. Doğal olarak bu işin karı şirket ortakları arasında, yani yakınları arasında paylaşılıyor. Bu yolsuzluklar inşallah kanıtlanırda biz Eskişehirliler rahat bir nefes alırız. Eskişehirde kimsenin gözü bu gerçekleri görmüyor. Yıllar önce sayın sosyal demokrat başkanımız rektörken sendikaya giren tüm üniversite personeline yol vermişti, şimdi ise aynı şeyi Es Ulaş ve Estram'a yapıyor. Bunu yaparken de kükümete karşı yürüyüş yapan sendikalara da destek vermeyi ihmal etmiyor...

BÜYÜKERŞEN SAVUNUCULARI İYİ BAKSIN
1.TÜRKİYENİN EN PAHALI ÇEŞMESUYUNU KULLANIYORUZ.

2.TÜRKİYENİN EN PAHALI ULAŞIMINA SAHİBİMİZ(KM'YE GÖRE)

3.10 YIL BOYUNCA BİZDEN OTOPARK BEDELLERİ ADI ALTINDA VERGİLER ALINDI..10 YIL KOCA 10 YIL BOYUNCA BİR TANE OTOPARK YAPMADI.. ÖNCEKİ BELEDİYE BAŞKANLARININ PROJELERİNİ TAMAMLAYABİLDİ..

4.10 YIL BOYUNCA 100 DEĞİL 10 DEĞİL 5 DEĞİL 1 TANE BİLE KONUT YAPTIRMADI..

5.16 BÜYÜKŞEHİR İÇERİSİNDE ÇÖPLÜĞÜNÜN ETRAFINDA ÇİTLE ÇEVRİLEMİYEN BAŞIBOŞ ÇÖPLÜK ESKİŞEHİRİN ÇÖPLÜĞÜ.

6. YÜZÖLÇÜMÜNE GÖRE TÜRKİYE DE EN FAZLA TRAFİK IŞIKLARINA SAHİP ŞEHİR ESKİŞEHİR.

7.10 YIL ÖNCE SEÇİM VAADİNDE ESKİŞEHİRDE ÇAMUR KALMAYACAK DEMİŞTİ BENİM AYAKKABILARIM HALA ÇAMURLAR İÇERİSİNDE GEZİYOR...

8.AYDIN ARAT ESKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ.. RUHU ŞAD OLSUN BU ŞEHRE TRAMVAY GETİRMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEDİĞİNDE.. BÜYÜKERŞEN DEDİKİ .. "efendim bu şehre tramvay olmaz caddeler müsait değil efendim.. hem tramvay getirsem bile bu şehre asla bunu dış krediyle yaptırmam efendim.. çünki ben gençlerimin geleceğini ipotek altına almam asla demiştir"..
yıl 2009 ESKİŞEHİRİN 20 YILLIK GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALINMIŞTIR..

9.OTOPARK SORUNUNA ŞEHRİMİZİN MERKEZİNDE BİR KAÇ YERE İNEK HEYKELİ DİKEREK OTOPARK SORUNUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞMIŞTIR.(İNEK HEYKELLERİNİN ÜZERİNDE KAFAMA GÖRE NERE İSTERSE PARK EDERİM GİBİ İFADELER YER ALMAKTAYDI) .HALKI İNEK YERİNE KOYMUŞTUR.!!!!!

10.ESKİŞEHİR KÖPRÜBAŞINDAN İBARET SANIYOR.. FEVZİÇAKMAĞA EMEĞE ŞİRİNTEPEYE GAZİPAŞAYA BU HİZMETLERDEN MAHRUM KALIYOR..BU MAHALLELER ÇAMUR İÇERİSİNDE YÜZERKEN KENTPARKA DENİZİ GETİRMENİN SIRASIMIYDI.???

Kaynak:

link, tıkla...  
Yazar Mesaj
adsoyad | Offline 18 Mayıs 2009 Pazartesi 02:36  
eskişehir süper, büyükerşenle daha da yaşanabilir oldu, olmaya da devam, eskişehirli hizmeti bu dönem de takdir etti. martta politik noktayı koydu. 
>Yanıtla<
>Cevap Yaz

online ziyaretçi: 38380
online üye: 0

Telif hakkı saklıdır © 2000-2024 Eskişehir Reklam
Eskişehirliyiz.biz Anasayfa | Giris Sayfan Yap | Sık kullanılanlara ekle| WebMaster Kodu | İletişim  
eskişehir

eskisehir@eskisehirreklam.com